Uruguay Primera Division Trǎi


Sâmbătă, 18, 2017- --:--:-- (Europe/Bucharest)



Meciuri sunt incarcate. Va rugam sa asteptati.

Lu 04/09
Boston River
Boston River
5
Penarol URU
CA Peñarol
1
Sa 09/09
Danubio FC
Danubio FC
 4
Rampla Juniors
Rampla Juniors
9  
Sa 09/09
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
16
Defensor Sporting
Defensor Sp
2  
Du 10/09
Penarol URU
CA Peñarol
1
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
14
Ma 12/09
Club Atlético River Plate
River Plate
6
Club Nacional de Football
Nacional
3
Ma 12/09
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13
Atlético Fénix
Fenix URU
12
Ma 12/09
Cerro URU
CA Cerro
7
IA Sud América
Sud America
11
Ma 12/09
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
10
Sa 16/09
Defensor Sporting
Defensor Sp
2
Danubio FC
Danubio FC
4
Sa 16/09
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
 10
Cerro URU
CA Cerro
7
Sa 16/09
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
 14
Racing Club de Montevideo
Racing
15
Sa 16/09
Atlético Fénix
Fenix URU
12
: 0
Club Atlético River Plate
River Plate
6
Sa 16/09
Rampla Juniors
Rampla Juniors
9
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13  
Du 17/09
Club Nacional de Football
Nacional
 3
Penarol URU
CA Peñarol
1  
Lu 18/09
Boston River
Boston River
5
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8
Lu 18/09
IA Sud América
Sud America
11
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
16  
Sa 23/09
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
10
Boston River
Boston River
5
Sa 23/09
Club Atlético River Plate
River Plate
6
Rampla Juniors
Rampla Juniors
9
Du 24/09
Racing Club de Montevideo
Racing
15
Club Nacional de Football
Nacional
3
Sa 07/10
Racing Club de Montevideo
Racing
15
Boston River
Boston River
5  
Sa 07/10
Penarol URU
CA Peñarol
 1
Atlético Fénix
Fenix URU
12  
Du 08/10
Danubio FC
Danubio FC
4
IA Sud América
Sud America
11  
Du 08/10
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13
Defensor Sporting
Defensor Sp
2
Du 08/10
Cerro URU
CA Cerro
7
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
16
Du 08/10
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
14
Sa 14/10
Defensor Sporting
Defensor Sp
2
Club Atlético River Plate
River Plate
6
Sa 14/10
Atlético Fénix
Fenix URU
 12
Racing Club de Montevideo
Racing
15
Sa 14/10
Rampla Juniors
Rampla Juniors
 9
Penarol URU
CA Peñarol
1
Du 15/10
Club Nacional de Football
Nacional
3
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8
Du 15/10
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
14
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
10
Du 15/10
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
 16
Danubio FC
Danubio FC
4
Du 15/10
Boston River
Boston River
5
Cerro URU
CA Cerro
7
Du 15/10
IA Sud América
Sud America
 11
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13
Sa 04/11
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
10
Club Nacional de Football
Nacional
3
Sa 04/11
Club Atlético River Plate
River Plate
 6
IA Sud América
Sud America
11  
Sa 04/11
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
16
Sa 04/11
Racing Club de Montevideo
Racing
15
: 0
Rampla Juniors
Rampla Juniors
9
Du 05/11
Boston River
Boston River
5
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
14  
Du 05/11
Cerro URU
CA Cerro
7
Danubio FC
Danubio FC
4
Du 05/11
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8
Atlético Fénix
Fenix URU
12
Du 05/11
Penarol URU
CA Peñarol
1
Defensor Sporting
Defensor Sp
2  
Mi 08/11
Defensor Sporting
Defensor Sp
2
Racing Club de Montevideo
Racing
15
Mi 08/11
Danubio FC
Danubio FC
4
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13
Mi 08/11
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
14
Cerro URU
CA Cerro
7
Mi 08/11
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
16
Club Atlético River Plate
River Plate
6
Jo 09/11
IA Sud América
Sud America
11
Penarol URU
CA Peñarol
1
Jo 09/11
Atlético Fénix
Fenix URU
12
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
10
Jo 09/11
Rampla Juniors
Rampla Juniors
9
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8
Vi 10/11
Club Nacional de Football
Nacional
3
Boston River
Boston River
5
Sa 11/11
Club Atlético River Plate
River Plate
6
Danubio FC
Danubio FC
4
Sa 11/11
Cerro URU
CA Cerro
7
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13
Sa 11/11
Racing Club de Montevideo
Racing
15
IA Sud América
Sud America
11
Sa 11/11
Penarol URU
CA Peñarol
1
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
16
Du 12/11
Du
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
10
Rampla Juniors
Rampla Juniors
9
Du 12/11
Du
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
14
Club Nacional de Football
Nacional
3
Du 12/11
Du
Boston River
Boston River
5
: 0
Atlético Fénix
Fenix URU
12
Du 12/11
Lu
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8
Defensor Sporting
Defensor Sp
2
Mi 15/11
Mi
Atlético Fénix
Fenix URU
12
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
14
Mi 15/11
Mi
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
 16
Racing Club de Montevideo
Racing
15
Mi 15/11
Mi
IA Sud América
Sud America
11
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8  
Mi 15/11
Jo
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13
Club Atlético River Plate
River Plate
6
Jo 16/11
Jo
Club Nacional de Football
Nacional
3
Cerro URU
CA Cerro
7
Jo 16/11
Jo
Danubio FC
Danubio FC
4
Penarol URU
CA Peñarol
1
Jo 16/11
Jo
Rampla Juniors
Rampla Juniors
9
Boston River
Boston River
5
Jo 16/11
Vi
Defensor Sporting
Defensor Sp
2
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
10  
22:00
Cerro URU
CA Cerro
7
: -
Club Atlético River Plate
River Plate
6
22:00
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8
: -
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
16
Du 19/11
Du
Club Nacional de Football
Nacional
3
: -
Atlético Fénix
Fenix URU
12
Du 19/11
Du
Boston River
Boston River
5
: -
Defensor Sporting
Defensor Sp
2
Du 19/11
Du
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
10
: -
IA Sud América
Sud America
11
Du 19/11
Du
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
14
: -
Rampla Juniors
Rampla Juniors
9
Du 19/11
Du
Racing Club de Montevideo
Racing
15
: -
Danubio FC
Danubio FC
4
Du 19/11
Lu
Penarol URU
CA Peñarol
1
: -
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13
Mi 22/11
Mi
Club Atlético River Plate
River Plate
6
: -
Penarol URU
CA Peñarol
1
Mi 22/11
Mi
Atlético Fénix
Fenix URU
12
: -
Cerro URU
CA Cerro
7
Mi 22/11
Mi
Club Atlético Juventud
Juventud de Las Piedras
16
: -
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
Liverpool Fútbol Club (Montevideo)
10
Mi 22/11
Mi
IA Sud América
Sud America
11
: -
Boston River
Boston River
5
Jo 23/11
Jo
Danubio FC
Danubio FC
4
: -
El Tanque Sisley
Tanque Sisley
8
Jo 23/11
Jo
Rampla Juniors
Rampla Juniors
9
: -
Club Nacional de Football
Nacional
3
Jo 23/11
Vi
Plaza Colonia
Plaza Colonia
13
: -
Racing Club de Montevideo
Racing
15
Jo 23/11
Vi
Defensor Sporting
Defensor Sp
2
: -
Montevideo Wanderers Fútbol Club
Wanderers
14
    Tabel Uruguay Primera Division
01.
(01.)
33
+22
27:05
11-00-00
11
Lu
02.
(02.)
26
+10
23:13
08-02-01
11
Du
03.
(03.)
22
+12
23:11
07-01-03
11
Du
04.
(04.)
17
+00
14:14
04-05-02
11
Du
05.
(05.)
16
+05
18:13
04-04-03
11
22:00
06.
(06.)
16
+01
13:12
04-04-03
11
Du
07.
(07.)
16
-01
10:11
04-04-03
11
Du
08.
(08.)
15
-04
13:17
05-00-06
11
22:00
09.
(09.)
13
-01
18:19
03-04-04
11
Du
10.
(10.)
13
-06
10:16
03-04-04
11
22:00
11.
(11.)
12
-01
13:14
03-03-05
11
Du
12.
(12.)
11
-05
14:19
03-02-06
11
Du
13.
(13.)
10
-04
11:15
02-04-05
11
Du
14.
(14.)
08
-09
10:19
02-02-07
11
Lu
15.
(15.)
07
-09
13:22
01-04-06
11
Du
16.
(16.)
07
-10
07:17
02-01-08
11
22:00
    Tabel Uruguay Primera Division
01.
(01.)
15
+09
11:02
05-00-00
05
Lu
02.
(02.)
13
+05
12:07
04-01-00
05
Du
03.
(03.)
12
+08
13:05
04-00-02
06
Du
04.
(04.)
11
+04
06:02
03-02-01
06
Du
05.
(05.)
11
+01
09:08
03-02-01
06
Du
06.
(06.)
09
-01
07:08
03-00-02
05
22:00
07.
(07.)
08
+02
08:06
02-02-01
05
22:00
08.
(08.)
06
-01
05:06
01-03-01
05
Du
09.
(09.)
06
-02
06:08
02-00-03
05
Lu
10.
(10.)
06
-03
03:06
02-00-03
05
22:00
11.
(11.)
05
-03
10:13
01-02-03
06
Du
12.
(12.)
05
-08
04:12
01-02-03
06
22:00
13.
(13.)
04
-01
07:08
00-04-01
05
Du
14.
(14.)
04
-02
07:09
01-01-04
06
Du
15.
(15.)
04
-08
05:13
01-01-04
06
Du
16.
(16.)
02
-05
03:08
00-02-04
06
Du
    Tabel Uruguay Primera Division
01.
(01.)
18
+13
16:03
06-00-00
06
Lu
02.
(02.)
13
+05
11:06
04-01-01
06
Du
03.
(03.)
10
+04
10:06
03-01-01
05
Du
04.
(04.)
10
+02
08:06
03-01-02
06
Du
05.
(05.)
09
+00
11:11
03-00-03
06
Du
06.
(06.)
08
+03
10:07
02-02-02
06
22:00
07.
(07.)
08
+02
06:04
02-02-01
05
22:00
08.
(08.)
08
+01
08:07
02-02-01
05
Du
09.
(09.)
08
+01
06:05
02-02-01
05
Du
10.
(10.)
07
+03
09:06
02-01-02
05
Du
11.
(11.)
06
-01
05:06
01-03-01
05
Du
12.
(12.)
06
-03
06:09
02-00-04
06
22:00
13.
(13.)
05
-05
04:09
01-02-02
05
Du
14.
(14.)
02
-06
03:09
00-02-03
05
Du
15.
(15.)
02
-07
04:11
00-02-04
06
Lu
16.
(16.)
01
-07
04:11
00-01-05
06
22:00
    Tabel Uruguay Primera Division
01.
(01.)
18
+12
16:04
06-00-00
06
Lu
02.
(02.)
15
+11
17:06
05-00-01
06
Du
03.
(03.)
13
+04
13:09
04-01-01
06
Du
04.
(04.)
09
-01
09:10
03-00-03
06
22:00
05.
(05.)
08
+00
10:10
02-02-02
06
Du
06.
(06.)
08
+00
09:09
02-02-02
06
Du
07.
(07.)
08
-01
07:08
02-02-02
06
Du
08.
(08.)
08
-03
06:09
02-02-02
06
Du
09.
(09.)
07
+00
09:09
02-01-03
06
22:00
10.
(10.)
07
-01
06:07
01-04-01
06
22:00
11.
(11.)
06
-03
05:08
02-00-04
06
22:00
12.
(12.)
06
-05
03:08
01-03-02
06
Du
13.
(13.)
05
-02
08:10
01-02-03
06
Lu
14.
(14.)
05
-03
06:09
01-02-03
06
Du
15.
(15.)
05
-04
09:13
01-02-03
06
Du
16.
(16.)
04
-04
08:12
01-01-04
06
Du
    Tabel Uruguay Primera Division
01.
(01.)
15
+09
11:02
05-00-00
05
Lu
02.
(02.)
13
+05
12:07
04-01-00
05
Du
03.
(03.)
12
+08
13:05
04-00-02
06
Du
04.
(04.)
11
+04
06:02
03-02-01
06
Du
05.
(05.)
11
+01
09:08
03-02-01
06
Du
06.
(06.)
09
-01
07:08
03-00-02
05
22:00
07.
(07.)
08
+02
08:06
02-02-01
05
22:00
08.
(08.)
06
-01
05:06
01-03-01
05
Du
09.
(09.)
06
-02
06:08
02-00-03
05
Lu
10.
(10.)
06
-03
03:06
02-00-03
05
22:00
11.
(11.)
05
-03
10:13
01-02-03
06
Du
12.
(12.)
05
-08
04:12
01-02-03
06
22:00
13.
(13.)
04
-01
07:08
00-04-01
05
Du
14.
(14.)
04
-02
07:09
01-01-04
06
Du
15.
(15.)
04
-08
05:13
01-01-04
06
Du
16.
(16.)
02
-05
03:08
00-02-04
06
Du
    Tabel Uruguay Primera Division
01.
(01.)
18
+13
16:03
06-00-00
06
Lu
02.
(02.)
13
+05
11:06
04-01-01
06
Du
03.
(03.)
10
+04
10:06
03-01-01
05
Du
04.
(04.)
10
+02
08:06
03-01-02
06
Du
05.
(05.)
09
+00
11:11
03-00-03
06
Du
06.
(06.)
08
+03
10:07
02-02-02
06
22:00
07.
(07.)
08
+02
06:04
02-02-01
05
22:00
08.
(08.)
08
+01
08:07
02-02-01
05
Du
09.
(09.)
08
+01
06:05
02-02-01
05
Du
10.
(10.)
07
+03
09:06
02-01-02
05
Du
11.
(11.)
06
-01
05:06
01-03-01
05
Du
12.
(12.)
06
-03
06:09
02-00-04
06
22:00
13.
(13.)
05
-05
04:09
01-02-02
05
Du
14.
(14.)
02
-06
03:09
00-02-03
05
Du
15.
(15.)
02
-07
04:11
00-02-04
06
Lu
16.
(16.)
01
-07
04:11
00-01-05
06
22:00

Campioni in ultimii ani

2017
1 Danubio FC
2 Club Atlético Juventud
3 Liverpool FC
4 Club Nacional de Football
5 IA Sud América
2016
1 Penarol URU
2 Club Nacional de Football
3 Cerro Largo
4 Montevideo Wanderers Fútbol Club
5 Club Atlético River Plate
2015
1 Club Nacional de Football
2 Racing Club de Montevideo
3 Penarol URU
4 Club Atlético River Plate
5 El Tanque Sisley
2014
1 Danubio FC
2 Club Atlético River Plate
3 Club Nacional de Football
4 Montevideo Wanderers Fútbol Club
5 CA Rentistas
2013
1 Penarol URU
2 Defensor Sporting
3 Club Nacional de Football
4 El Tanque Sisley
5 Club Atlético River Plate
2012
1 Club Nacional de Football
2 Danubio FC
3 Penarol URU
4 Club Atlético River Plate
5 Cerro Largo
2011
1 Defensor Sporting
2 Club Nacional de Football
3 Club Atlético Bella Vista
4 El Tanque Sisley
5 Danubio FC
2010
1 Club Nacional de Football
2 Liverpool FC
3 Defensor Sporting
4 Montevideo Wanderers Fútbol Club
5 Penarol URU
2009
1 Danubio FC
2 Club Nacional de Football
3 Defensor Sporting
4 Racing Club de Montevideo
5 Liverpool FC
2008
1 Defensor Sporting
2 Danubio FC
3 Rampla Juniors
4 Club Atlético River Plate
5 Club Nacional de Football
2007
1 Danubio FC
2 Penarol URU
3 Defensor Sporting
4 Club Atlético Bella Vista
5 Club Nacional de Football
2006
1 Rocha FC
2 Club Nacional de Football
3 Danubio FC
4 Rampla Juniors
5 Plaza Colonia

Cele mai bune marcatorilor din sezoanele trecute

2016
1 G. Fernández
3
2 G. Leyes
3
3 F. Gallego
2
2015
1 S. García
10
2 J. Arias
9
3 I. Alonso
8
2014
1 I. Alonso
15
2 Michael Santos
11
3 S. Barboza
10
2013
1 H. Acuña
11
2 I. Alonso
11
3 S. Blanco
11
2012
1 J. Olivera
13
2 H. Acuña
11
3 M. Guevgeozián
10
2011
1 M. Zalayeta
8
2 E. Alfaro
7
3 A. Medina
6
2010
1 S. García
15
2 R. Mora
11
3 F. Rodríguez
10
2009
1 E. Alfaro
13
2 M. Franco
13
3 D. Ifrán
10
2008
1 E. Alfaro
7
2 S. Leal
7
3 H. Giménez
6

Bine ati venit la cel mai rapid serviciu livescore fotbal on-line. Toate rezultatele sunt actualizate automat la fiecare cateva secunde.

Alege echipa ta favorita, facand clic pe steaua de langa numele echipei.